NOC LITERATÚRY 2017 V KEŽMARKU

    Noc literatúry sú verejné čítania európskej literatúry v preklade do jazyka danej krajiny na atraktívnych miestach. Pripravuje ju České centrum v spolupráci so združením zahraničných kultúrnych inštitútov siete EUNIC (European Union National Institutes for Culture), kultúrnymi oddeleniami veľvyslanectiev a zastúpením Európskej komisie. Aj vďaka tomu sa  Noc literatúry koná zároveň aj v iných európskych mestách ako Praha, Viedeň, Budapešť, Lisabon...

    Počas jedného večera je prostredníctvom zaujímavých osobností predstavených niekoľko úryvkov a publikum si samo môže vybrať, kde a čo si pôjde vypočuť.

    Séria večerných čítaní z kníh európskych autorov bola pre priaznivcov literatúry pripravená vďaka Boutique Hotelu Hviezdoslav aj v Kežmarku, a to na 5 miestach: Kežmarskom hrade, Lyceálnej knižnici Evanjelického lýcea, Galérii u Anjela, v Boutique hoteli Hviezdoslav a Paulínskom kostole.

    Príležitosť stretnúť sa s literatúrou a, samozrejme, aj so známymi osobnosťami z oblasti kultúry si nenechali ujsť ani naši študenti. A tu je dôkaz. :-)

    Čítajúcimi v našom meste boli:

                 Marek Geišberg, herec SKD Martin                                                             Ľudmila Mandžárová, herečka


 

 

 

 

 

 

                          Drahomír Thomay - herec Divadlo ExTeatro                                                 Igor Kasala, herec DJZ Prešov

 

 

 

 

 

 
                                                                                                 Daniel Heriban, herec SND

                                                       


 

© 2014 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode