Tvorivé písanie

    Na začiatku marca, mesiaca písomnej formy internej časti maturitnej skúšky zo SJL, si žiaci končiacich ročníkov zmerali svoje sily v písaní slohových prác zo žánrov, ktoré musí zvládnuť každý maturant. Súťaže v tvorivom písaní sa zúčastnilo osem študentov z tried 5.A, 5.B a 4.C. Absolútnym víťazom sa stala Alžbeta Fiasová z 5.A triedy.

     Ponúkame Vám jej víťaznú prácu...

Gaudeamus igitur

( Beletrizovaný životopis )

     V jedno daždivé  ráno prišlo na svet malé uplakané dievčatko. Silný vietor a dážď, presne to sprevádzalo moju mamku na ceste do nemocnice - a ešte plná sála stresujúcich mamičiek. Po namáhavom boji som prišla na svet presne štrnásteho októbra.                                  

     Čas plynul rýchlo a roky tiež. Ani som sa nenazdala a už som sa ocitla v základnej škole. Veľmi som nevnímala svet okolo seba, no uplynutím každého školského roka som dospievala a rástla. Spoznávala som svet a nadobúdala nové priateľstvá. Zároveň sa diali veci, ktoré ovplyvnili  moje názory, začala som inak uvažovať a viac sa pozastavovať nad rôznymi vecami, ktoré som pred tým ani nevnímala.

   Výber strednej školy bol veľký boj. Nevedela som sa rozhodnúť. Nevedela som, čo chcem v živote robiť a kde by som chcela skončiť. Preto mi s výberom pomohli moji rodičia.

    Začala som navštevovať Hotelovú akadémiu v Kežmarku. Päť rokov je dosť dlhá doba na spoznávanie seba a sveta okolo. Noví spolužiaci, iné pravidlá, predmety, veľmi veľa zmien... Ale musela som to všetko nejako zvládnuť. Boli to také malé skúšky života, ktorými som si prešla rovnako ako každý jeden žiak našej školy.   

    Nastal deň ,,D“.  Jedenásty november - naša stužková slávnosť. Keď som stála nastúpená a začula svoje meno, celá som sa zachvela. Pri zapínaní zelenej stužky som sa cítila hrdo a vznešene. Hrdo a vznešene preto, lebo som tým uzavrela jednu etapu môjho života. Uzavrela jednu a začala druhú - zložitejšiu. Plnú zodpovednosti a obhajoby toho, čo som sa naučila...

© 2014 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode